پیاده‌سازی “شرط سابقه” برای همه واردکنندگان/ راه‌اندازی روال بررسی سیستمی سابقه واردات برای ۲۳۸ ردیف تعرفه‌ جدید

بر اساس اعلام سامانه جامع تجارت از این پس شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی لحاظ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس به نقل از تسنیم ، در راستای اجرایی شدن «مصوبات کارگروه هماهنگی سیاست‌های ارزی و تجاری»، سابقه واردات بازرگانان در *۲۳۸ ردیف تعرفه‌ جدید (فایل اکسل پیوستی) علاوه بر تعرفه‌های مشمول سابقه واردات پیشین، از این پس به‌صورت سیستمی کنترل خواهد شد.

از این پس شرط سابقه واردات برای کلیه مجموعه‌های تولیدی و بازرگانی (حالت ثبت‌سفارش‌های هیچ‌کدام، نیاز تولید خود، مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید)* لحاظ خواهد شد.

 میزان مجاز سابقه واردات برای هر تعرفه، برابر با میانگین واردات (ترخیص) بازرگان در دوسال گذشته از آن تعرفه (یا تعرفه متناظر آن در سال‌های گذشته) است.

بدین منظور از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ در استعلام ضوابط پرونده‌های ثبت‌سفارش برای کالاهای با تعرفه‌های فوق، مجوزدهنده جدیدی با عنوان 《بررسی سیستمی سابقه واردات》 اجباری شده است.

بر اساس اعلام سامانه جامع تجارت، برای اخذ مجوز 《بررسی سیستمی سابقه واردات》 نیازی به پیگیری یا مراجعه حضوری متقاضیان نیست.

لازم به ذکر است تمامی درخواست‌ مجوزهای سیستمی ارسالی کاربران از مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ به بعد، *حداکثر تا پایان زمان اداری روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ پاسخ داده خواهد شد* و پس از آن، پاسخ درخواست این مجوزها حداکثر ظرف یک ساعت به‌صورت خودکار صادر می‌گردد.

انتهای پیام/+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*