دبیرکل اتاق اصناف ایران مطرح کرد؛ ضرورت تشکیل اتحادیه کسب وکارهای مجازی

علی عوض پور دبیرکل اتاق اصناف ایران ضمن تاکید بر لزوم تشکیل اتحادیه کسب وکار های مجازی اظهار داشت: با رونق گرفتن کسب و کارهای مجازی در ایران ،اتاق اصناف ایران بر آن شد که تصدی امور کسب و کارهای مجازی را به خود فعالان در این حوزه بدهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی عوض پور درباره فرآیند انتخاب اعضای این اتحادیه گفت: پس از برگزاری چندین جلسه ، فراخوانی مبنی بر ثبت نام نامزد های واجد شرایط داده شد. کسانی که ثبت نام کردند و براساس شرایط ۱۰ گانه ماده ۳ آیین نامه نظام صنفی مورد تایید واقع شدند می توانند تا روز رای گیری به صورت قانونی تبلیغ کنند.

عوض پور تصریح کرد :اسامی داوطلبان در اختیار رای دهندگان قرارمی گیرد ، در ضمن سیستم انتخاباتی به شکل الکترونیکی ایستگاهی است که رای دهندگان می توانند با مراجعه به مکان های در نظر گرفته شده به فرد مورد نظر خود رای بدهند.

دبیرکل اتاق اصناف ایران اضافه کرد: با توجه به پراکندگی کسب وکارهای مجازی در سطح کشورعلاوه بر اتاق اصناف ایران که مسئولیت اجرایی این انتخابات را برعهده دارد؛ تعدادی از مراکز استان ها هم برای این منظور انتخاب شده اند ؛ استان های آذربایجان شرقی ،آذربایجان غربی، البرز ، اصفهان ، خراسان رضوی ، فارس و یزد مکان هایی هستند که با همکاری اتاق های اصناف و سازمان های صنعت و معدن تجارت محل رای گیری هستند.

عوض پور با اظهار اطمینان درسلامت برگزاری الکترونیکی این انتخابات افزود: هدف اصلی از تشکیل این اتحادیه نه تنها دادن تصدی و اختیار به فعالان حوزه کسب و کارمجازی است ؛ بلکه با مدیریت افراد توانمند و متخصص در راس این تشکل ،می توان انتظار داشت کسب و کار و تجارت الکترونیکی در مسیر صحیح و با سرعت بیشتری پیش رود.

وی اضافه کرد: حلقه مفقوده ارتباطی بین دولت و فعالان حوزه کسب و کار مجازی این تشکل است ؛چنان که کارشناسان این حوزه می توانند از طریق مطالبات ؛ایده ها و پیشنهادات نوین خود را در اختیار مسئولین قرار دهند، در مقابل مسئولین با همکاری این تشکل دانش محور،از نظرات و نوآوری های ایشان در راستای اصلاح مقررات و قوانین ،توزیع محصول و همچنین کمک به سیستم حمل و نقل و ترافیکی استفاده نمایند.

عوض پور همچنین اجرای قوانین مالیاتی براساس شفاف سازی اطلاعات را دیگر مزیت ایجاد اتحادیه کسب وکار مجازی دانست و گفت :این تشکل رابطی بین بازار و دولت خواهد شد.

دبیرکل اتاق اصناف از امکان اعتبار سنجی و اعتبار بخشی به کسب وکار سنتی به عنوان امتیاز دیگر این نوع کسب وکار نام برد و گفت: با بررسی نیازهای دقیق و شناسایی رفتار مصرف کننده و تولیدمحصول براساس نیازهای او، می توان گفت که این تشکل در کوتاه مدت در انتقال فرهنگ نیز بسیار موثر خواهد بود .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*