مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اصناف تا ۱۵ تیرماه تمدید شد

اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد ارائه اظهارنامه مالیاتی اصناف تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنایع شمیایی و پلیمری شهرستان پردیس  به نقل از اتاق اصناف ایران، در پی رایزنی‌ها، مکاتبات و درخواست‌های مکرر از ستاد ملی کرونا و برگزاری جلسات متعدد با معاون  اقتصادی رئیس جمهور و همراهی وزیر امور اقتصاد و دارایی و همچنین  رئیس سازمان امورمالیاتی به اطلاع می رساند مهلت ارائه اظهار نامه مالیاتی مودیان صنفی تا ۱۵ تیرماه سال جاری تمدید شد.

بر این اساس مودیان صنفی، صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند، ضمن مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir نسبت به ارایه اظهارنامه مالیاتی و یا ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم اقدام نموده و از تسهیلات و معافیت‌های قانونی بهره مند شوند. امیدواریم اصناف بتوانند در زمان بندی اعلام شده در جهت ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

در توافقی که بین اتاق اصناف ایران با مسئولان سازمان امورمالیاتی هفته گذشته در خصوص تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات صورت گرفت؛ شرایط ویژه ای به لحاظ موقعیت و خسارت های وارده به صنوف آسیب دیده بابت کرونا لحاظ شده و حمایت ها و مساعدت های مناسبی در این خصوص در نظر گرفته شده است .

همچنین مصوبات موثری در حوزه مالیات، بانک و بیمه در حمایت از اصناف بر اساس پیشنهادات اتاق اصناف ایران در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۴۰۰.۳.۸ تصویب و ابلاغ شد.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*