جزئیات فروش سیستمی لاستیک، از تولید تا توزیع در بازار

سخنگوی انجمن صنعت تایر با اعلام اینکه ثبت تولید و توزیع سیستمی لاستیک در سامانه تجارت آغاز شده است، گفت: با اجرایی شدن این موضوع بازار سیاه لاستیک برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس به نقل از تسنیم ،مصطفی تنها با اشاره به اینکه قرار است براساس توافقات بعمل آمده میان تولیدکنندگان و توزیع کنندگان لاستیک با وزارت صمت فروش تایر به صورت اینترنتی و در سامانه جامع تجارت صورت گیرد، اظهار کرد: بر این اساس تولیدکننده میزان تولید خود را در سامانه جامع تجارت درج و از آن طرف توزیع کنندگان تایر خود را در سامانه جامع تجارت ثبت می کنند.

وی با بیان اینکه بعد از ثبت اطلاعات تولیدکنندگان و نیاز توزیع کنندگان حواله ها به صورت سیستمی صادر می شود افزود: پیش از این برخی تایرها را از تولیدکنندگان دریافت و به جای توزیع با قیمت مناسب در بازار سیاه به فروش می‌رساندند که با سیستمی شدن فروش اینگونه اقدامات دیگر در بازار بوجود نخواهد آمد.

سخنگوی انجمن صنعت تایر با تأکید بر اینکه البته ثبت اطلاعات تولیدکنندگان در سامانه جامع تجارت با اشکالاتی همراه است، گفت: به عنوان نمونه در رینگ ۱۶ ما تایرهای سواری و تایرهای وانت را داریم که باید در این سامانه هرکدام از این تایرها در بخش سواری و وانت کد خاصی داشته باشند تا در سطح آمارها اشکالاتی به وجود نیاید.

تنها با تأکید بر اینکه قرار است اشکالات ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت برطرف شود، گفت: با اجرایی شدن این موضوع از تولیدکننده تا مصرف کننده توزیع لاستیک سیستمی خواهد شد و این موضوع در مدیریت بازار و روند توزیع تأثیرات قابل توجهی می‌گذارد.

وی اضافه کرد: فعلاً براساس توافقات به عمل آمده قرار است ثبت اطلاعات در سامانه تجارت برای شهریورماه انجام و در مهرماه به صورت دو هفته‌ای صورت گیرد. البته قرار است از آبان ماه ثبت اطلاعات روزانه شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*